HABER

EURO 2020 Türkiye-İtalya maçı ile bu akşam başlıyor

Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020), bugün Roma’da Türkiye ve İtalya’nın karşı karşıya geleceği maçla başlıyor.

Covid tedbirleri nedeniyle Türkiye’den taraftarların maça gitmesi beklenmiyor, ancak İtalya’da ve Avrupa’nın diğer ülkelerindeki taraftarların maça gitmesinin önünde bir engel bulunmuyor.

Şampiyonada A Grubu’nda İtalya’nın yanı sıra İsviçre ve Galler’le mücadele edecek olan A Millî Takımımız, ilk sınavını Roma Olimpiyat Stadı’nda TSİ 22.00’de İtalya karşısında verecek.

Karşılaşmayı Hollanda Futbol Federasyonu’ndan Danny Makkelie yönetecek. Makkelie’nin yardımcılıklarını Hessel Steegstra ve Jan de Vries yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi Fransa’dan Stephanie Frappart, VAR ise Hollanda’dan Kevin Blom olacak.

Maçın başlama saati TSİ 22.00. Maç TRT 1 ve Danimarka ulusal TV kanalı DR1’den naklen yayınlanacak.

Şampiyona, 11 Temmuz’da Londra’daki Wembley Stadı’nda oynanacak olan final maçıyla sona erecek.

Gruplar ve maç programı şöyle (saatler TSİ):

GRUPLAR:

A (Roma/Bakü): Türkiye, İtalya, Galler, İsviçre
B (Kopenhag/St. Petersburg): Danimarka, Finlandiya, Belçika, Rusya
C (Amsterdam/Bükreş): Hollanda, Ukrayna, Avusturya, Kuzey Makedonya
D (Londra/Glasgow): İngiltere, Hırvatistan, İskoçya, Çek Cumhuriyeti
E (Sevilla/St. Petersburg): İspanya, İsveç, Polonya, Slovakya
F (Münih/Budapeşte): Macaristan, Portekiz, Fransa, Almanya

GRUP AŞAMASI
11 Haziran Cuma

A Grubu: Türkiye – İtalya (22.00, Roma)

12 Haziran Cumartesi

A Grubu: Galler – İsviçre (16.00, Bakü)
B Grubu: Danimarka – Finlandiya (19.00, Kopenhag)
B Grubu: Belçika – Rusya (22.00, St. Petersburg)

13 Haziran Pazar

D Grubu: İngiltere – Hırvatistan (16.00, Londra)
C Grubu: Avusturya – Kuzey Makedonya (19.00, Bükreş)
C Grubu: Hollanda – Ukrayna (22.00, Amsterdam)

14 Haziran Pazartesi

D Grubu: İskoçya – Çek Cumhuriyeti (16.00, Glasgow)
E Grubu: Polonya – Slovakya (19.00, St. Petersburg)
E Grubu: İspanya – İsveç (21.00, Sevilla)

15 Haziran Salı

F Grubu: Macaristan – Portekiz (19.00, Budapeşte)
F Grubu: Fransa – Almanya (22.00, Münih)

16 Haziran Çarşamba

B Grubu: Finlandiya – Rusya (16.00, St. Petersburg)
A Grubu: Türkiye – Galler (19.00, Bakü)
A Grubu: İtalya – İsviçre (22.00, Roma)

17 Haziran Perşembe

C Grubu: Ukrayna – Kuzey Makedonya (16.00, Bükreş)
B Grubu: Danimarka – Belçika (19.00, Kopenhag)
C Grubu: Hollanda – Avusturya (22.00, Amsterdam)

18 Haziran Cuma

E Grubu: İsveç – Slovakya (16.00, St. Petersburg)
D grubu: Hırvatistan – Çek Cumhuriyeti (19.00, Glasgow)
D grubu: İngiltere – İskoçya (22.00, Londra)

19 Haziran Cumartesi

F Grubu: Macaristan – Fransa (16.00, Budapeşte)
F Grubu: Portekiz – Almanya (19.00, Münih)
E Grubu: İspanya – Polonya (22.00, Sevilla)

20 Haziran Pazar

A Grubu: İsviçre – Türkiye (19.00, Bakü)
A Grubu: İtalya – Galler (19.00, Roma)

21 Haziran Pazartesi:

C Grubu: Kuzey Makedonya – Hollanda (19.00, Amsterdam)
C Grubu: Ukrayna – Avusturya (19.00, Bükreş)
B Grubu: Rusya – Danimarka (22.00, Kopenhag)
B Grubu: Finlandiya – Belçika (22.00, St. Petersburg)

2 Haziran Salı

D Grubu: Çek Cumhuriyeti – İngiltere (22.00, Londra)
D Grubu: Hırvatistan – İskoçya (22.00, Glasgow)

23 Haziran Çarşamba

E Grubu: Slovakya – İspanya (19.00, Sevilla)
E Grubu: İsveç – Polonya (19.00, St. Petersburg)
F Grubu: Almanya – Macaristan (22.00, Münih)
F Grubu: Portekiz – Fransa (22.00, Budapeşte)

Grup maçlarının ardından ilk iki sırayı alan takımlar ve altı grubun en iyi dört üçüncüsü son 16 turuna geçmeye hak kazanacak.

24-25 Haziran

Maç yok

SON 16 TURU
26 Haziran Cumartesi

1. Maç: A2 – B2 (19.00, Amsterdam)
2. Maç A1 – C2 (22:00, Londra)

27 Haziran Pazar

3. Maç: C1 – D/E/F3 (19.00, Budapeşte)
4. Maç: B1 – A/D/E/F3 (22.00, Sevilla)

28 Haziran Pazartesi

5. Maç: D2 – E2 (19.00, Kopenhag)
6. Maç: F1 – A/B/C3 (22:00, Bükreş)

29 Haziran Salı

7. Maç: D1 – F1 (19:00, Londra)
8. Maç: E1 – 3A/B/C/D (22:00, Glasgow)

30 Haziran – 1 Temmuz

Maç yok

ÇEYREK FİNAL

2 Temmuz Cuma

ÇF1: 6. Maçın Galibi – 5. Maçın Galibi (19.00, St. Petersburg)
ÇF2: 4. Maçın Galibi – 2. Maçın Galibi (22:00, Münih)

3 Temmuz Cumartesi

ÇF3: 3. Maçın Galibi – 1. Maçın Galibi (19:00, Bakü)
ÇF4: 8. Maçın Galibi – 7. Maçın Galibi (22:00, Roma)

4-5 Temmuz

Maç yok.

YARI FİNAL

6 Temmuz Salı

YF1: ÇF2 galibi – ÇF1 galibi (22.00, Londra)

7 Temmuz Salı

YF2: ÇF4 galibi – ÇF3 galibi (22.00, Londra)

8-9-10 Temmuz

Maç yok

FİNAL

11 Temmuz Pazar

YF1 galibi – YF2 galibi (22.00, Londra)

by
Exit mobile version